Codzienność przytłacza nas czasem nadmiarem swoich spraw i obowiązków. Przytłaczają nas również role narzucane nam na co dzień, oczekiwania, problemy i presja, którą z każdej strony odczuwamy. Niekiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z napierającą wciąż na nas rzeczywistością i gubimy się w niej bezpowrotnie. Rezultatem tego zagubienia i przeciążenia są problemy psychiczne, choroby, bezsenność, bóle, skurcze, agresja, a nawet totalne wyobcowane społeczne. Współcześnie znamy jednak bardzo dużo możliwości wyjścia z tego typu sytuacji i uchronienia samych siebie przez autodestrukcją, przed zagładą. Jedną z takich dróg jest sport, aktywność fizyczna, która rozładowuje wszelkie napięcia i łagodzi emocje. Pamiętajmy, że dobra, zdrowa i nieprzetworzona dieta, odpowiednia suplementacja oraz aktywność fizyczna to filary długiego, szczęśliwego i komfortowego życia w zdrowiu i dobrym samopoczuciu, w spełnieniu.
Bardzo popularnym sportem dla naprawy własnego życia, własnej psychiki, tego z czym nie do końca jesteśmy w stanie poradzić sobie samoistnie są sztuki walki. Z pozoru prosta i mało wymagająca dyscyplina, którą charakteryzuje jedynie czysta rywalizacja i pęd za wygraną. Nic bardziej mylnego!
Czym są sztuki walki?
Sztuki walki to przede wszystkim sport pozbawiony przemocy, złości, negatywnych emocji i nienawiści. Należy stanowczo łamać i odchodzić od tych krzywdzących stereotypów, które w skutek braku wiedzy i rozwoju zakorzeniły się przed laty w umysłach poprzednich pokoleń. Sztuki walki to przede wszystkim ogromna wiedza, samoświadomość, logika, umiejętność panowania nad samym sobą, własną fizycznością, umysłem, sztuka wyprzedzania ruchów, myśli i faktów, umiejętność dominacji nad przeciwnikiem, szybkość, spryt, wydolność i siła. Dużą rolę w przypadku tego rodzaju fizycznej aktywności odgrywają zdrowe żywienie, suplementacja oraz ruch, czyli brak zasiedzenia. Żywienie jest podstawowym filarem zapewniającym komfort, dobre samopoczucie, biologiczną aktywność oraz smukłe, piękne i odżywione ciało, jak również zdrowe włosy, paznokcie i skórę.
Sztuki walki i korzyści z nich płynące
Jedną z największych i chyba najbardziej pożądanych przez nas korzyści płynących z usprawniania sztuk walki jest na pewno kształtowanie sylwetki. Dzięki tej dyscyplinie nasze ciało pozostaje sprawne, odżywione, idealnie wyrzeźbione, smukłe, a także zdrowe. Pamiętajmy, że to jak wyglądamy wpływa również na naszą samoocenę, poczucie własnej wartości, atrakcyjności oraz społeczny odbiór, dlatego wszystkie czynniki zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne powiązane z tym rodzajem aktywności pozostają ze sobą w ścisłej korelacji.
Podobnie jest z naszą kondycją, czyli nie tylko tym co widać, ale również tym w jakim stanie faktycznym znajdują się nasze narządy wewnętrzne, układy biologiczne oraz organy. Okazuje się, że dzięki uprawianiu sztuk walki budujemy dla siebie bezpieczną, zdrową i długą przyszłość, albowiem poprzez suplementację ochraniamy nasze kości, stawy i wszystkie inne elementy, przez co będą służyły nam one przez bardzo długie lata.
Co oprócz wyglądu i kondycji psychofizycznej? Na pewno kształtowanie ugruntowanych na kanwie systematyczności, regularności i samozaparcia zasad moralnych, które czynią z nas dobrych i odpowiedzialnych, a przede wszystkim sprawiedliwych i szanowanych obywateli. Zasady fair play, sprawiedliwość, uczciwość – to wszystko w znaczący sposób ugruntowuje naszą społeczną rolę oraz znaczenie.
Jak widać sztuki walki wpływają na wszystkie dziedziny naszego życia nawet w sposób przypadkowy i całkowicie nieświadomy. Warto pamiętać, że sport sam w sobie, jeśli pozbawiony jest negatywnych emocji, przemocy i zawiści, naprawdę pomaga. Tym samym należy wspomnieć o bardzo ważnej cesze i korzyści z niego płynącej a mianowicie, sztuki walki rozładowują negatywne emocje, stres, problemy, złość.
Dzięki treningom możemy wyzbyć się wszelkich problemów, pobudliwości, stając twarzą w twarz z samym sobą, nie z przeciwnikiem, wówczas nie jest się prawdziwym sportowcem a jedynie namiastką, która nigdy nie osiągnie niczego bardziej znaczącego niż to, że w ogóle zaczęła trenować. Cechą dobrego i gotowego do walki zawodnika jest to, że to przeciwnika podchodzi z czystą głową.