Dlaczego warto uprawiać sztuki walki?

Mówi się, że mamy tylko jedno ciało oraz jeden organizm, które muszą posłużyć nam przez całe życie i o które mamy obowiązek dbać. Organizm możemy porównać do sieci połączonych ze sobą silnymi więzami symbioz, które tworząc jedną całość, posiadają niezwykłą moc. Sport we współczesnym świecie odgrywa naprawdę znaczącą rolę, bez względu na jego specyfikę, czy też dyscyplinę. Aktywność fizyczna tworzy nas, pozwala nam funkcjonować, rozwijać się i spełniać, a przy okazji sama nas rozwija i udoskonala. Sztuki walki również w ostatnim czasie cieszą się naprawdę dużą popularnością, wśród obu płci, różnych grup wiekowych i różnych miejsc zamieszkania. Ich charakterystyka na pozór prosta, posiada jednak bardzo skomplikowaną strukturę, nie chodzi jedynie o siłę i szybkość. 

Dlaczego warto uprawiać sztuki walki?

Sztuki walki to wytrzymałość, codzienny trening, logika, umiejętność dominacji, szybkość, percepcja, przewidywalność, zwinność, nieprzeciętna siła. To również nadludzki wysiłek oraz samozaparcie, to dni, godziny spędzone na bardzo ciężkich treningach, codzienna walka z własnymi słabościami i problemami życia codziennego. To również zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna, bez której suplementacja nie byłaby w stanie spełnić w pełni swojej roli i odwrotnie. 

Powodów może być naprawdę wiele, najważniejszym jest chyba jednak kształtowanie własnego charakteru i własnej wytrzymałości, kręgosłupa moralnego, którego nic, ani nikt nie będzie wstanie złamać. Bardzo ważne w tym wszystkim są właśnie suplementy diety, które regulują procesy, przemiany, chronią narządy wewnętrzne i układy biologicznie aktywne w organizmie, odżywiają, regenerują, wspierają, korygują oraz uzupełniają niedobory.

Niektórzy błędnie myślą, że sztuki walki to jedynie walka i emocje, nic bardziej mylnego. Sztuki walki bowiem to coś o wiele bardziej skomplikowanego, wymagającego niezwykle dużego skupienia, logiki, wytrzymałości i siły. Trenując sztuki walki kształtujemy swój charakter i jego cechy, swoją osobowość, posiadamy ugruntowany kręgosłup moralny, którego cechą dominującą staje się uczciwość w stosunku do siebie i innych oraz zasady fair play. Sztuki walki to również uprawianie aktywności fizycznej, czyli rozwój własnej fizyczności, własnego ciała, kształtowanie sylwetki i zadowolenie z niej. Nie ma tam bowiem miejsca dla zbędnej tkanki tłuszczowej, cellulitu czy też innych niedoskonałości, nawet dermatologicznych. Sztuki walki kształtują nie tylko charakter, ciało, ale także umysł i to jest chyba najbardziej pożądana zaleta tego rodzaju sportów. 

Okazuje się, że dzięki uprawianiu tej dyscypliny znacznie spada odsetek osób cierpiących zaburzenia lub choroby psychiczne, znacznie spada również liczba osób zamkniętych w sobie, nieakceptujących własnego ciała, posiadających obniżone poczucie atrakcyjności. Sztuki walki czynią nas silnymi nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Pomagają nam przetrwać w najtrudniejszych i czasem w najbardziej dramatycznych momentach naszego życia, są opoką, sposobem dla rozładowanie stresu, negatywnych emocji i gniewu, ratunkiem przed agresją, niepohamowaną złością i kłopotami. 

Sztuki walki są związane przede wszystkim ze sztuką myślenia, kształtowania faktów i otoczenia, z niezwykle rozwiniętą logiką, umiejętnością przewidywania ruchów, zachowań, umiejętnością obrony samego siebie i tego, co dla nas najdroższe. Mało kto zwraca bowiem uwagę na to, że w sztukach walki sam moment spotkania dwóch przeciwników ma znaczenie jedynie symboliczne, ponieważ cała najważniejsza walka z własnymi słabościami, namiętnościami, problemami i z samym sobą rozgrywa się dużo wcześniej, podczas treningów. Pytanie o to, dlaczego warto uprawiać sztuki walki wydaje się więc oczywiste.